Runda 3

Runda 3 Gdańskiej Ligi Rallycross RC spłynęła po nas niczym deszcz, który tego dnia nawiedził tor.

Na starcie pojawiło się 13 zawodników, co zapowiadało dużo jazdy i mało czekania. Niestety nie udało nam się przejechać w 100% tego co zamierzaliśmy i ze względu na pogodę zdecydowaliśmy o skróceniu kwalifikacji do 7 biegów, po czym przeszliśmy do finałów.

Jest to już druga runda, którą musieliśmy skrócić. Ten rok niestety nie jest dla nas udany jeżeli chodzi o pogodę – miejmy nadzieję, że kolejne rundy będą odbywały się w lepszych warunkach.

Jednak to, co było przeszkodą, stało się również okazją do rozegrania całkowicie innych zawodów. Nawierzchnia miała lepszą przyczepność i stawiała nowe wyzwania przed zawodnikami. Dobór opon wydawał się nie mieć znaczenia – praktycznie wszystkie opony oblepiały się gliną i trzymały tak samo, a modele kończyły każdy bieg z dodatkowym balastem w postaci błota.

Zawodnicy natomiast świetnie odnaleźli się w nowych warunkach – trasa szybko została opanowana, a coraz lepsze czasy pokazywały, że warunki nikomu nie przeszkadzają.

W związku z ilością zawodników, tabela startowa w kwalifikacjach podzieliła się na 3 grupy. W grupie C jechało 5 osób, a w grupach B i A po 4 osoby.

Nasz najmłodszy zawodnik Jan S. dalej szlifuje umiejętności i naprawdę zaczyna to wyglądać bardzo fajnie – jego średni czas okrążenia wyniósł 2:33,64, a biorąc pod uwagę wiek i ilość wyjeżdżonych pakietów, nie jest to zły wynik. Dwie nowe osoby Krzysztof B. (2:10,98) i Michał Sz. (2:08,29), zaczęli zdobywać doświadczenie na naszym torze i liczymy, że będą zbierali je dalej na kolejnych rundach. Michał Sz. pomimo początkowych problemów z modelem (zawiódł układ skrętu), wrócił do zawodów na Q4 i już do końca udało mu się dojechać bez przeszkód.

Zawsze cieszą nas nowe osoby – dzięki temu wiemy, że grupa Rallycrossowców rośnie.

Środek tabeli, czyli Grupa B, to jak zawsze dobre widowisko i wymienność na pozycjach, a o jej sile stanowią: Marek K. (1:34,62), Maciej G. (1:32,48), Szymon M. (1:32,09), Łukasz Ś. (1:29,70), Tomasz S. Chłopacy są gwarancją równej i twardej walki, która wymuszała błędy i determinowała do jeszcze większego skupienia i trzymania nerwów na wodzy. Każdy błąd czy kolizja, powodowały stratę cennych sekund. Najlepiej w tej sytuacji poradził sobie Tomasz S. ze średnim czasem kwalifikacji 1:27,80, ale po średnich czasach widać jak mało ich wszystkich dzieli.

Grupa A stawiała twarde warunki. W kwalifikacjach pierwsza czwórka praktycznie nie przekraczała czasów 1:30,00. Z przytupem do tej grupy wkroczył Maciej S. ze średnim czasem 1:25,45 i wykazywał największy progres wśród zawodników. Z biegu na bieg było widać jego szybkość i na pewno czuli ją też zawodnicy z czołówki. Maciej jeździ na podwoziu nowym jak na naszą Ligę (Carten T410R) i widać, że świetnie sobie radzi. Warto zwrócić uwagę na ten model, decydując się na udział w naszych zawodach, ponieważ cena i jakość, w porównaniu do innych modeli, są bardzo atrakcyjne.

Najlepszy średni czas zawodów, tak jak na poprzedniej rundzie, wykręcił Jarosław B. na poziomie 1:21,38 i najlepszym okrążeniem 1:18,32.

Finały, tak jak już wcześniej zaznaczyliśmy, zaczęły się szybciej niż tego chcieliśmy. Padający deszcz i pogarszające się warunki na torze nie dały nam innego wyjścia.

To, co działo się w finałach, możecie obejrzeć na filmikach na naszej stronie FB, ale warty podkreślenia jest wynik Macieja S., który wykorzystał zdarzenia na torze i błędy zawodników, samemu jadąc czysto i szybko aby zająć 1 miejsce w głównym finale. Nasze gratulacje!!!

W kwalifikacji generalnej na pierwsze miejsce wskoczył Jarosław B. Solidne kwalifikacje i wysokie miejsce w finałach na ostatnich dwóch rundach, dały wystarczający zastrzyk punktowy.

Do końca pozostały nam jeszcze 3 Rundy i na pewno walka o poprawę pozycji w generalce będzie zacięta.

Zapraszamy do zapisów na kolejne rundy. Żeby do nas dołączyć wystarczy niewiele, więc nie czekajcie i przybywajcie! Jeżeli nie macie modelu, to kupujcie lub może od kogoś pożyczcie i wówczas zobaczycie ile frajdy i emocji jest w tych małych wyścigach 🙂 Dodatkowo macie możliwość zdobyć nagrody w postaci baterii CNHL, a także losowe upominki – może jeszcze bardziej was to zachęci 🙂

Następna runda startuje 14.07.2024 – zapraszamy!!!