O nas

Tor Gdańskiej Ligi Rallycross powstał w kwietniu 2023 roku, natomiast idea budowy toru siedziała w naszych głowach już dużo wcześniej.

W 2022 roku w Gdańsku utworzyła się grupa osób pod szyldem „Team24”, która regularnie jeździła na zawody Rallycross do Torunia i tam rozpaliła w sobie pasję do tej dyscypliny.

Szybko okazało się, że zawody w Toruniu to za mało i zaczęliśmy częściej jeździć w Gdańsku. Idealnym do tego miejscem okazał się nieużytkowany teren starej cementowni, na którym gładka nawierzchnia z kostki brukowej stała się naszym miejscem spotkań.

Z jednocześnie toczącym się sezonem w Toruniu, jeździliśmy w Gdańsku. Miało to być naszym treningiem, miejscem doskonalenia umiejętności, a stało się zawodami, wszystko działo się naturalnie i spontanicznie i czuliśmy, że tą drogą trzeba zmierzać.

Po zakończonym sezonie 2022, czekaliśmy na informacje i terminach zawodów w Toruniu na rok 2023. Niestety okazało się, że z przyczyn niezależnych od organizatorów, zawody zostały odwołane. Dość szybko musieliśmy otrząsnąć się po tej informacji i zacząć intensywnie myśleć co dalej.

Korzystając z doświadczenia zawodników ścigających się buggy w Gdańsku,

Zdecydowaliśmy, że wybudujemy tor Rallycross i zorganizujemy zawody Gdańskiej Ligi Rallycross.

Tor buggy w Gdańsku mieści się na terenie Gdańskiego Auto Moto Klubu i dzięki przychylności Zarządu GAMK, otrzymaliśmy zgodę do budowy drugiego toru, tym razem do Rallycross.

 

Czekało nas mnóstwo pracy, a czasu było naprawdę mało, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnej ekipy, udało się zrealizować nasz cel i mogliśmy rozpocząć zawody Gdańskiej Ligi Rallycross.

Od tamtej pory dalej rozbudowujemy i ulepszamy tor, a także kolekcjonujemy wspomnienia, emocje i zawieramy nowe znajomości. Dopóki będą ludzie z pasją i chęciami, tor będzie tętnił życiem.

Gdańska Liga Rallycross to jedna z niewielu możliwości ścigania się modelami i rywalizacji w zawodach na Pomorzu. Dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy i zachęcamy do zapoznania się z naszym Poradnikiem, który podpowie jak przygotować się do zawodów.