Runda 1

Pierwsza runda za nami. Na placu boju starło się 16 zawodników.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie powitać nowych uczestników: Patryk K., Patryk J., Szymon M., Jan S. i Michał P. (co prawda Michał już brał udział w zeszłorocznych zawodach Gdańskiej Ligi, ale była to tylko jedna runda – liczymy na więcej!).

Z wymienionych zawodników tylko Patryk J. ma doświadczenie z RC tylko że na torach on-road, co było widać na torze. Po początkowych problemach z modelem, zaczął pokazywać, że szybko zaznajamia się z nowymi warunkami i poprawia czasy co kwalifikacje. Wynik w finale też nie był przypadkiem.

Osobiście podobała nam się rywalizacja Patryka K. z Michałem P. – prezentowali równy poziom co owocowało wieloma pojedynkami na torze. Poziom będzie rósł z każdymi zawodami, dlatego kręćcie śrubki, inwestujcie w model i trenujcie na torze, a poprawa będzie widoczna.

Zaskoczeniem był Szymon M. jak na jego pierwsze zawody już na samym początku pokazywał dobre przygotowanie modelu i równe tempo w kwalifikacjach, co dało wysokie miejsce jak na debiutanta.

Jan S. był najmłodszym zawodnikiem biorącym udział w zawodach. Jest nam miło, że tak wcześnie zaczyna oswajać się z rywalizacją, natomiast duży udział opiekuna na pewno pomagał.

Środek stawki mamy bardzo różnorodny, widać potencjał i doświadczenie z poprzednich sezonów, ciężko powiedzieć czego brakuje by dogonić czołówkę – czy to model, czy zawodnik, czy trochę więcej szczęścia. Czasami szczegóły decydują o przejściu na wyższy poziom. Pozostaje szukać ustawienia i trenować. Początek sezonu nie daje pełnego obrazu możliwości zawodników, brakuje jeszcze wyczucia i do końca Ligi może jeszcze się wiele zmienić. Wystarczy wspomnieć to, że Jarosław B. uzyskał najlepszy czas zawodów.

W czołówce najczęściej pojawiali się Sebastian B. Adam B. i Tomasz B. widać regularność i równy poziom. Przyjemnie patrzy się na walkę takich zawodników. Tu nie ma miejsca na błąd, ciężko dogonić, ciężko wyprzedzić, jest to już czyhanie na okazję. Sebastian zasłużenie wygrał kwalifikacje i finał, a jego szybkość jest nam dobrze znana z zawodów jakie miały miejsce w Toruniu jak i w zeszły sezonie na naszym torze.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w pierwszej rundzie Gdańskiej Ligi Rallycross. Liczymy, że każdy wyniósł dla siebie cenne doświadczenie, tony emocji i godziny radości spędzonych w towarzystwie podobnie nakręconych RC maniaków.

Tworzymy fajną grupę i mamy nadzieję, że dalej będziemy pielęgnować naszą pasję.

Kolejna runda już 19.05.2024 – do zobaczenia!!!